ВИДЕО: Ефективни вежби за слабеење и зацврстување на бутовите
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Ефективни вежби за слабеење и зацврстување на бутовите

ВИДЕО: Ефективни вежби за слабеење и зацврстување на бутовите

Зголемувањето на температурите ни сигнализира да започнеме понапорно да работиме на усовршување на фигурата. Бутовите се проблематична област од женското тело, но Кајли Ли има создадено фитнес рутина фокусирана на слабеење и зацврстување токму на горниот дел од нозете и задникот.

Во видеото Ли, која е фитнес тренер, покажува ефективни вежби, кои ги ангажираат сите мускули од нозете и го забрзуваат срцето, а од кои резултатите дефинитивно ќе бидат видливи.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6803 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“