ВИДЕО: Влезете во форма за 15 минути со кардио вежби за почетници
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Влезете во форма за 15 минути со кардио вежби за почетници

ВИДЕО: Влезете во форма за 15 минути со кардио вежби за почетници

Кога започнувате со физичка активност, потребни се вежби кои ќе ви помогнат полека да влезете во форма. Фитнес тренерот Ана Рендерер создаде кардио вежби со кои за 15 минути ќе го забрзате срцето, ќе согорите калории и ќе ги стопите масните наслаги.

За овие кардио движења и вежби не е потребна никаква фитнес опрема и слободно можете да ги практикувате во вашиот дом.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5983 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“