ВИДЕО: Вежби од кои ќе ви „горат“ мускулите од тренерката на Селена Гомез
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Вежби од кои ќе ви „горат“ мускулите од тренерката на Селена Гомез

ВИДЕО: Вежби од кои ќе ви „горат“ мускулите од тренерката на Селена Гомез

Барате вежби кои ќе ви ги загреат мускулите и забрзано ќе ви го обликуваат телото? Тренерката Ејми Дејвис, која е заслужна за изгледот на многу ѕвезди, меѓу кои Селена Гомез, создаде ефективен 30-минутен тренинг.

Вежбите комбинираат пилатес, танц и јога и се одличен фитнес предизвик на кој можете да одговорите дома, кога и да посакате.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6808 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“