ВИДЕО: Вежби за обликуван задник и тонирани стомачни мускули од фитнес блогерката Ана
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Вежби за обликуван задник и тонирани стомачни мускули од фитнес блогерката Ана

ВИДЕО: Вежби за обликуван задник и тонирани стомачни мускули од фитнес блогерката Ана

Копнеете да го доведете телото во фит форма до летниот одмор? Ана, која стои зад Instagram профилот „Growing Annanas“, нуди тренинзи кои ќе ви помогнат во постигнувањето на таа цел.

„Сакам да им помогнам на луѓето да растат и да станат силни, во и надвор од фитнес салата. Се обидувам да допрам до што повеќе луѓе за да ги споделам моите знаења, искуства и мојата трансформација. Фитнесот ми го промени животот. 39 кг vs. 55 кг – Слаба vs. Силна – Нездрава, незадоволна vs. Фит, здрава и самоуверена“ – вели Ана.

Погледнете видео со 45-минутни вежби за зацврстување на најпроблематичните зони – стомакот и задникот:

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.