ВИДЕО: Вежби за зацврстување на долниот дел од стомакот
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » ВИДЕО: Вежби за зацврстување на долниот дел од стомакот

ВИДЕО: Вежби за зацврстување на долниот дел од стомакот

Лесната летна облека и бикините не простуваат и не ги сокриваат проблематичните области на телото.

Зацврстувањето на долниот дел на стомакот е голем предизвик, бидејќи повеќето популарни вежби ги таргетираат горните стомачни мускули.

Кејси Хо, популарна пилатес и фитнес инструкторка, предлага серија вежби коишто ќе ви помогнат да имате рамен и затегнат стомак.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6816 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.