Вежби од супермодел: 10-минутни тренинзи за целото тело со Карли Клос
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Вежби од супермодел: 10-минутни тренинзи за целото тело со Карли Клос

Вежби од супермодел: 10-минутни тренинзи за целото тело со Карли Клос

Карли Клос е еден од најбараните модели во модната индустрија.

Фигурата на 27-годишната Американка е посакувана од многу жени низ светот, а таа ја одржува со тренинзи кои не бараат специјална опрема.

„Мојот омилен начин на тренирање е овој. Не ти треба членство во фитнес сала, не ти треба никаква опрема. Ти треба само ова видео и волја за вежбање“ – вели таа.

Еве два 10-минутни тренинзи од Карли Клос за сите оние кои сакаат да бидат фит:

10-минутен тренинг за целото тело

10-минутен тренинг со фокус на јадрото (стомачните мускули)

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2131 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?