Вежби во базен: Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Вежби во базен: Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате

Вежби во базен: Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате

Во овој период, потребни ни се вежби за одржување на телото во добра физичка форма и додека уживаме на летни одмори со пријателите или семејството.

Фитнес тренерот Ана Рендерер покажува вежби за тонирање на стомачните мускули кои можете да ги правите додека се разладувате во базен.

Започнете го денот во активирање на телото и исполнете се со енергија за целиот ден.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“