Вежби во базен: Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Вежби во базен: Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате

Вежби во базен: Зацврстете ги стомачните мускули додека се разладувате

Во овој период, потребни ни се вежби за одржување на телото во добра физичка форма и додека уживаме на летни одмори со пријателите или семејството.

Фитнес тренерот Ана Рендерер покажува вежби за тонирање на стомачните мускули кои можете да ги правите додека се разладувате во базен.

Започнете го денот во активирање на телото и исполнете се со енергија за целиот ден.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 7989 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.