Вежбајте дома: 20-минутни кардио вежби без фитнес опрема
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Вежбајте дома: 20-минутни кардио вежби без фитнес опрема

Вежбајте дома: 20-минутни кардио вежби без фитнес опрема

Со продолжениот полициски час, секој од нас има повеќе слободно време на располагање. Па, зошто да не го искористиме за да го размрдаме телото?

Вежбајте дома заедно со Ребека Луис. Познатата фитнес инструкторка нуди 20-минутен кардио тренинг со фокус на зајакнување на јадрото.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“