Вежбајте дома со фитнес блогерката Грејс
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Вежбајте дома со фитнес блогерката Грејс

Вежбајте дома со фитнес блогерката Грејс

Иако фитнес центрите се затворени поради коронавирусот, вие не мора да ги пропуштате своите тренинзи.

Грејс е фитнес блогерка која споделува со своите обожаватели вежби кои можат да се применуваат во домашни услови.

Нозе, задник, стомачни мускули... искористете го времето дома за да го обликувате и зацврстувате телото.

За дел од вежбите се потребни тегови и ластик за вежбање.

Кардио + нозе

3-6 рунди со по 12 повторувања на секоја страна.

6 варијации на планк

4-7 рунди, по 30 секунди на секоја вежба.

За тонирани нозе

10-15 повторувања на секоја страна.

За стомачни мускули

3-5 рунди со по 15 повторувања.

Вежби за целото тело (со ластик)

6 рунди со по 15 повторувања на секоја страна.

За внатрешната страна на бутовите

4-6 рунди со по 20 повторувања на секоја страна.

За зацврстување на јадрото

За раце, рамена и горен дел од грбот

3-4 рунди со по 10 повторувања.

8 интензивни вежби

30 секунди вежби, 30 секунди пауза.

Вежби на лизгав под

2-3 рунди со по 15 повторувања.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5275 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“