Вежбајте дома со фитнес блогерката Грејс
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Вежбајте дома со фитнес блогерката Грејс

Вежбајте дома со фитнес блогерката Грејс

Иако фитнес центрите се затворени поради коронавирусот, вие не мора да ги пропуштате своите тренинзи.

Грејс е фитнес блогерка која споделува со своите обожаватели вежби кои можат да се применуваат во домашни услови.

Нозе, задник, стомачни мускули... искористете го времето дома за да го обликувате и зацврстувате телото.

За дел од вежбите се потребни тегови и ластик за вежбање.

Кардио + нозе

3-6 рунди со по 12 повторувања на секоја страна.

6 варијации на планк

4-7 рунди, по 30 секунди на секоја вежба.

За тонирани нозе

10-15 повторувања на секоја страна.

За стомачни мускули

3-5 рунди со по 15 повторувања.

Вежби за целото тело (со ластик)

6 рунди со по 15 повторувања на секоја страна.

За внатрешната страна на бутовите

4-6 рунди со по 20 повторувања на секоја страна.

За зацврстување на јадрото

За раце, рамена и горен дел од грбот

3-4 рунди со по 10 повторувања.

8 интензивни вежби

30 секунди вежби, 30 секунди пауза.

Вежби на лизгав под

2-3 рунди со по 15 повторувања.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2137 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?