Бидете активни: Тренирајте со фитнес ѕвездата Памела Рајф
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Бидете активни: Тренирајте со фитнес ѕвездата Памела Рајф

Бидете активни: Тренирајте со фитнес ѕвездата Памела Рајф

Иако сè уште се затворени фитнес центрите, останете мотивирани и тренирајте во домашни услови.

Дозволете ѝ на Памела Рајф да ви помогне при изборот на вежби. Русокосата фитнес ѕвезда нуди бројни вежби за зацврстување на мускулите и за тонирање на телото.

 Памела Рајф

20-минутни вежби за тонирање на целото тело за почетници

Вежби за стомачни мускули

Потребна опрема: чорапи

Вежби за нозе и задник со ластик

За тонирани раце

Вежби за нозе со фокус на внатрешната страна на бутовите

15-минутни кардио вежби со танцување

 Памела Рајф  Памела Рајф

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10189 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.