Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело

Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело

Со влошувањето на ситуацијата со коронавирусот, многумина повторно се вратија на домашните тренинзи.

Фитнес ѕвездата Наташа Оушн од Лондон предлага 20-минутни вежби со помош на кои ќе ги активирате мускулите на целото тело, а притоа нема да им правите врева на соседите на долниот кат.

Обликувајте го телото без специјална фитнес опрема со следните вежби:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1815 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.