Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело

Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело

Со влошувањето на ситуацијата со коронавирусот, многумина повторно се вратија на домашните тренинзи.

Фитнес ѕвездата Наташа Оушн од Лондон предлага 20-минутни вежби со помош на кои ќе ги активирате мускулите на целото тело, а притоа нема да им правите врева на соседите на долниот кат.

Обликувајте го телото без специјална фитнес опрема со следните вежби:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3576 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.