Без фитнес опрема: Вежби за зацврстување на целото тело од блогерката Каролин Даур
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » Без фитнес опрема: Вежби за зацврстување на целото тело од блогерката Каролин Даур

Без фитнес опрема: Вежби за зацврстување на целото тело од блогерката Каролин Даур

Каролин Даур покажа како ја одржува својата витка фигура. Познатата германска модна блогерка сподели 22-минутен тренинг за зацврстување на мускулите на целото тело.

Сите вежби се прават без фитнес опрема.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8181 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.