ВИДЕО: Јогурт кој може да го комбинирате буквално со сè
Почетна » Диети и фитнес » Слабеење » ВИДЕО: Јогурт кој може да го комбинирате буквално со сè

ВИДЕО: Јогурт кој може да го комбинирате буквално со сè

Крем јогуртот е производ богат со протеини, а содржи низок процент на масти.

Одличен е за комбинација со разновидна храна за сите оние кои внимаваат на својот изглед и виталност, се спортски активни, имаат динамично секојдневие.

Протеините во крем јогуртот (дури 11,25 гр. во едно пакување) му овозможуваат на телото да ги обнови и нахрани мускулите после физичка активност, што е неопходно за добра и фит форма.

Крем јогуртот е одличен и за оние кои сакаат да ја намалат или да ја контролираат телесната тежина, бидејќи со нискиот процент на млечна маст содржи само 99 калории во едно пакување од 150 грама.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6270 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.