Диети и фитнес
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

ВИДЕО: 7-минутен тренинг од славната инструкторка Џулиен Мајклс
Џулиен Мајклс

Џулиен Мајклс е „виновна“ за трансформирањето на бројни фигури. Успешната инструкторка не го таи...

Без фитнес опрема: Вежби за зацврстување на целото тело од блогерката Каролин Даур
Каролин Даур

Каролин Даур покажа како ја одржува својата витка фигура. Познатата германска модна блогерка сподели...

 
ВИДЕО: 30-минутен кардио тренинг за топење на калории
Рејчел Гулота

Новогодишните и божиќните празници вообичаено ни влијаат негативно на фигурата, бидејќи уживањето...

 
Месечева (лунарна) диета 2021
Месечева диета

Дознајте што претставува популарната месечева диета и кога можете да ја практикувате во текот на 2021 година.

 
Домашни тренинзи: Вежби за цврст и подигнат задник од фитнес ѕвездата Ешли Џордан
Ешли Џордан

Сакате обликуван и подигнат задник? Инспирирајте се од тренинзите на фитнес ѕвездата Ешли Џордан.

 
ВИДЕО: Вежби за тонирање на целото тело со Катарина Ивановска
Катарина Ивановска

Катарина Ивановска активно тренира за да го одржува своето тело во фит...

 
Без фитнес опрема: 20-минутни вежби за обликување на целото тело
Наташа

Со влошувањето на ситуацијата со коронавирусот, многумина повторно...

 
ВИДЕО: 15-минутен тренинг за целото тело од Трејси Андерсон која обликува многу холивудски ѕвезди
Трејси Андерсон

Фитнес гуруто Трејси Андерсон сними 15-минутен тренинг со вежби кои можете да ги практикувате во домашни...

 
30-минутни тренинзи од фитнес ѕвездата Кејла Ицинес
Кејла Ицинес

Кејла Ицинес сними 4 тренинзи со кои можете да го обликувате телото во домашни услови.

 
ВИДЕО: Интензивен 40-минутен тренинг од холивудска фитнес инструкторка од кој сигурно ќе се препотите
Џанет Џенкинс

Потете и оформувајте го вашето тело дома со овој интензивен кардио тренинг од холивудската инструкторка Џанет Џенкинс.

   
Страница 1 од 22

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1813 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.