Диети и фитнес
Почетна » Диети и фитнес

Диети и фитнес

ВИДЕО: 20-минутен тренинг за тонирање на целото тело од фитнес ѕвездата Клои Тинг
Клои Тинг

Популарната јутјуберка Клои Тинг подготви краток тренинг кој ги активира мускулите на целото тело...

Здрава ужина: Јогурт „барови“ со овошје
Јогурт барови

Секој од нас има моменти кога посакува да касне нешто благо помеѓу главните оброци...

 
Ефективен домашен тренинг: 30-минутни кардио вежби без фитнес опрема
Ана

Зголемувањето на температурите ни сигнализира да започнеме понапорно да работиме на тонирање...

 
Тонирајте го целото тело: Вежби без скокање за да не им правите врева на соседите
Вивиен Адо

Вивиен Адо им помага на своите следбеници да вежбаат дома без притоа да им прават врева...

 
ВИДЕО: 20-минутен кардио тренинг за согорување на масти
Софи

Фитнес блогерката Софи нè мотивира да бидеме активни. Девојката, која е позната по профилите...

 
ВИДЕО: Ефикасен пилатес тренинг за цврсти раце и стомачни мускули
Сане Влое

За само 25 минути, без скокање и интензивни движења, можете да ги зајакнете мускулите на рацете и стомакот со домашен пилатес тренинг.

 
15-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело без многу потење
Памела Рaјф

Фитнес ѕвездата Памела Рaјф креираше пилатес рутина со која релаксирано ќе се движите кон целта за завидна вита фигура.

 
Месечева (лунарна) диета 2022
Месечева диета

Дознајте што претставува популарната месечева диета и кога можете да ја практикувате во текот на 2022 година.

 
35-минутен пилатес тренинг за зацврстување на целото тело
Никол Мекфирсон

Никол Мекфирсон ќе ве мотивира се раздвижите и да го зацврстите телото со пилатес тренинг.

 
ВИДЕО: 5 летни тренинзи за супер фит тело
Action Jacquelyn

Сакате да ја разнообразите вашата рутина за вежбање или допрва влегувате во трката за фит тело? Action Jacquelyn со динамични...

   
Страница 1 од 23

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.