Тежина | Соновник
Соновник

Тежина

Ако подигнувате нешто тешко

Нерешителни сте. Бидете малку посмели.

Ако чувствувате тежина

Имате потреба од лекарски преглед.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 957 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?