Ташна | Соновник
Соновник

Ташна
= чанта

Тајно се надевате на нешто.

Ако носите чанта

Ќе имате многу обврски и грижи.

Ако најдете чанта

Ќе се истакнете на работа.

Ако изгубите чанта

Ќе бидете обвинувани за нешто.

Ако ви подарат чанта

Неочекувано ќе добиете пари.


Женска чанта

Ќе бидете насамарени.

Чанта за лаптоп

Ви претстојат финансиски проблеми.

Ученичка чанта

Имате добра можност за успех, но ја пропуштате поради невнимание.

Празна чанта

Ќе ја изгубите работата.

Полна чанта

Очекувајте гости.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9294 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.