Татко | Соновник
Соновник

Татко

Симбол на власт, авторитет и заштита. Треба повеќе да верувате во себе.

Ако вашиот татко умира

Преиспитајте ги вашите постапки и планови.

Ако вашиот татко е мртов

Предупредување да бидете внимателни при потпишувањето на договори, бидејќи околу вас имате непријатели. Внимавајте на вашата репутација.

Ако го удирате вашиот татко

Копнеете да поголема блискост со него. Чувствувате дека тој не ве слуша и сакате повеќе да ги почитува вашите одлуки.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 960 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?