Татко | Соновник
Соновник

Татко

Симбол на власт, авторитет и заштита. Треба повеќе да верувате во себе.

Ако вашиот татко умира

Преиспитајте ги вашите постапки и планови.

Ако вашиот татко е мртов

Предупредување да бидете внимателни при потпишувањето на договори, бидејќи околу вас имате непријатели. Внимавајте на вашата репутација.

Ако го удирате вашиот татко

Копнеете да поголема блискост со него. Чувствувате дека тој не ве слуша и сакате повеќе да ги почитува вашите одлуки.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9296 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.