Такса | Соновник
Соновник

Такса

Ако плаќате такса

Треба да научите да бидете самопожртвувани ако сакате да сте среќни.

Ако некој друг плаќа такса

Не се расфрлувајте со пари. Обидете се да станете поштедливи.

Ако собирате такса

Ќе имате непредвидени трошоци.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9296 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.