Такса | Соновник
Соновник

Такса

Ако плаќате такса

Треба да научите да бидете самопожртвувани ако сакате да сте среќни.

Ако некој друг плаќа такса

Не се расфрлувајте со пари. Обидете се да станете поштедливи.

Ако собирате такса

Ќе имате непредвидени трошоци.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 960 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?