Новости | 1596
Почетна » Новости

Новости

За здраво срце, не го прескокнувајте појадокот
Жена што појадува

Појадокот е најважниот оброк во денот – правило кое никогаш не треба да го заборавите...

Лејди Гага го победи Џастин Бибер на YouTube
Лејди Гага

Ексцентричната пејачка Лејди Гага постави нов YouTube рекорд. Таа го победи Џастин Бибер...

 
Жените се подарежливи од мажите
Дарежливост

Повеќе нема сомневање, дарежливоста на жените е поголема. Американско истражување покажало...

 
Дневната доза вести за славните е добра за здравјето
Жена што чита на лаптоп

Информираноста влијае позитивно на вашето здравје. Но, не мора постојано да читате...

 
ВИДЕО: „Runaway“ – Селита Ибенкс и Кание Вест во неговиот краток филм
Селита Ибенкс

Краткиот филм „Runaway“ на Кание Вест веќе е достапен за сите кои имаат да издвојат 34 минути...

 
Кети Пери и Расел Бренд се венчаа во Индија
Кети Пери и Расел Бренд

Британскиот актер и комичар Расел Бренд и американската пејачка Кети Пери стапија во брак...

 
Селин Дион роди машки близначиња
Селин Дион и нејзиниот сопруг Рене

Мегапопуларната пејачка Селион Дион стана мајка на здрави машки близначиња. Со помош на царски...

 
Тајванка ќе се омажи сама со себе
Тајванката Чен Веи-ји

Тајванката Чен Веи-ји ја испланирала и ја организирала својата свадба од соништата, а...

 
Бремена во 8-ми месец принудена да абортира заради законот во Кина
Xiao Aiying

Жена во осмиот месец од бременоста била прво тепана, а потоа извлечена од нејзиниот дом за да...

 
Џенифер Лопез и нејзините близначиња во кампања на Гучи
Џенифер Лопез и близначињата

Двегодишните близначиња на Џенифер Лопез станаа главни ѕвезди во рекламната кампања за...

   
Страница 1596 од 1671

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?