Новости | 1561
Почетна » Новости

Новости

Стајлингот на Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадба
Викторија и Дејвид Бекам

Викторија и Дејвид Бекам беа меѓу првите гости кои утрово пристигнаа во Вестминистерската опатија...

ФОТО: Милиони го чекаа балконскиот бакнеж... и добија два
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Илјадници ентузијасти се насобраа пред кралската палата за да можат со свои очи да го видат младиот брачен...

 
ФОТО: Фустанот и накитот на принцезата Кејт – сите детали
Кејт Мидлтон

Неколку месеци пред кралската свадба секој моден дизајнер даваше предлог како да изгледа фустанот на Кејт, а секој...

 
ФОТО: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се заколнаа на вечна љубов
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Кралската свадба го привлече вниманието на цел свет. Милиони луѓе го следеа моментот кога принцот...

 
ФОТО: Џесика Алба блеска со накитот Piaget
Џесика Алба за Piaget

Прекрасната Џесика Алба е новото рекламно лице на колекцијата накит Possession на брендот Piaget...

 
Бред Пит и Анџелина Џоли годишно трошат $10.000.000 за децата
Бранџелина

Според информациите на списанието In Touch, популарниот пар годишно троши по 10 милиони долари само за...

 
Моќните жени изневеруваат исто колку и моќните мажи
Маж и жена

Моќта им дава на луѓето самодоверба и ги прави посклони да изневерат, вели ново истражување. А тоа важи...

 
ВИДЕО: Меган Фокс во прегратка со полугол модел за Armani Code
Меган и Крис

Сексапилната Меган Фокс сними уште една успешна реклама за Армани, овојпат за машкиот парфем Armani Code...

 
Кејт Хадсон го покажа дијамантскиот прстен и ја објави свршувачката
Кејт Хадсон

Бремената Кејт Хадсон гостуваше во шоуто „Today“ за да го промовира нејзиниот најнов филм „Something...

 
ФОТО: Невестински фустани инспирирани од бајките на Дизни
Снежана

Дизајнерот Алфред Анџело ќе ја пренесе магијата од бајките на многу свадбени прослави со својата прекрасна...

   
Страница 1561 од 1691

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?