Новости | 1522
Почетна » Новости

Новости

Новата Мис на САД учествувала во стриптиз натпревар
Рима Факих

Во неделата вечерта, Рима Факих беше прогласена за Мис на САД. Шармантната либанка ја претставуваше...

Седењето е штетно и за здравјето и за фигурата
Жена што седи

Експертите постојано советуваат да се практикува редовна физичка активност и да се...

 
„Љубави“ на Жељко Јоксимовиќ – песна на Балканот
Жељко Јоксимовиќ

Дождот и силниот ветер не беа пречка вчера вечерта да биде одржано доделувањето на Првите...

 
Децата што лажат ќе станат успешни кога ќе пораснат
Девојче

На двегодишна возраст, 20% од децата кажуваат лага. Само една година подоцна, на 3-годишна...

 
Клаудија Шифер роди здраво женско бебе
Бремената Клаудија Шифер

Познатата манекенка Клаудија Шифер и филмскиот продуцент и режисер Метју Вон станаа...

 
Тајната за долг живот: среќата и социјалните контакти
Баба и внука

Со цел да откријат која е тајната на долгиот живот, истражувачи од Сиднеј испрашувале 188...

 
За подолг брак, мажот треба да помага низ дома
Сопруг што готви

Англиски истражувачи дошле до заклучокот дека делењето на домашните обврски не само што...

 
„All The Lovers“ – новиот сингл на Кајли Миног
Кајли Миног

Интересот за новиот сингл на Кајли Миног е неверојатно голем. Милиони нејзини обожаватели...

 
Жизел повторно е најплатен модел на светот
Жизел Бундхен

Forbes ја објави овогодишната листа на најплатени модели на светот. Рангирањето е...

 
Женскиот допир прави мажите да преземаат поголем ризик со пари
Убава жена и маж

Само пред неколку месеци, едно истражување покажа дека кога мажите се во присуство на убава...

   
Страница 1522 од 1564

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.