Новости | 1499
Почетна » Новости

Новости

Секоја четврта жена го мрази начинот на којшто и бил предложен брак
Предлог за брак

Жените сонуваат за оригинален, романтичен предлог за брак од своите идни сопрузи. Некои се среќнички и го...

Жените во просек бакнуваат 22 мажи пред да го најдат вистинскиот
Среќен пар

Просечната жена ќе бакне 22 различни мажи, ќе ужива во 4 долги врски, ќе доживее 6 лоши состаноци и ќе остане...

 
ФОТО: Најскапата куќа во Њујорк се продава за 90 милиони долари
Најскапата куќа во Њујорк

Најскапата куќа во Њујорк се продава. Но, огромната куќа, која се наоѓа во богатата населба Upper East Side во...

 
ВИДЕО: Спотот на Black Eyed Peas посветен на Јапонија
Black Eyed Peas

Објавен е новиот спот на групата Black Eyed Peas за песната „Just Can't Get Enough“, кој е сниман во Токио...

 
ФОТО: Фустани од Atelier Versace – пролет/лето 2011
Фустан од Atelier Versace

Новата колекција на модната линија Atelier Versace навистина остава без здив. Taa е составена од елегантни фустани...

 
ФОТО: Ванеса Хаџенс повторно во скандал поради голи фотографии
Ванеса Хаџенс

Ванеса Хаџенс повторно се најде во центарот на скандал со голи фотографии. Актерката која се прослави благодарение...

 
ФОТО: Ирина Шајк во секси фотосесија за костими за капење
Ирина Шајк

Девојката на Кристијано Роналдо, Ирина Шајк, е родена за да позира во костими за капење. Таа изгледа...

 
ФОТО: Првата реклама за шминка без Фотошоп
Реклама

Француската козметичка компанија Make Up For Ever одлучи да објави реклама за пудра за која фотографиите...

 
ФОТО: Пенелопе и Моника Круз со својата нова колекција облека
Моника и Пенелопе Круз

Сексапилните сестри Пенелопе и Моника Круз ги објавија фотографиите за промовирање на нивната втора колекција...

 
Еминем е најпопуларен на Facebook, прв со 30 милиони обожаватели
Еминем

Еминем и официјално е личноста со најмногу обожаватели на Facebook. Познатиот рапер го надмина Мајкл Џексон...

   
Страница 1499 од 1618

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?