Новости | 1499
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Џесика Алба во откачена фотосесија за Genlux
Џесика Алба

Неодоливата Џесика Алба се појави во летното издание на списанието Genlux. Во откачената...

Црните автомобили се најизложени на сообраќајки
Автомобили

Ако поседувате автомобил во црна боја, бидете внимателни. Истражувачите процениле дека црните...

 
Само еден час слушање на MP3 плеер го оштетува слухот
Жена што слуша музика

Истражувачите тврдат дека слушањето музика еден час води до промена на слухот и подоцна...

 
Миранда Кер и Орландо Блум се свршија
Орландо Блум и Миранда Кер

И официјално, вчера светските медиуми соопштија дека шармантниот Орландо Блум и ангелот...

 
Жените посклони да го дадат тел. број ако слушаат љубовни песни
Убава жена

Експеримент спроведен од француски психолози покажал дека жените се посклони да му го дадат...

 
Женски кондом со заби за заштита од силување
Женски кондом со заби

Со цел да ја намали бројката на жени кои стануваат жртви на силување, д-р Сонет...

 
Кафето и чајот го намалуваат ризикот од срцеви болести
Кафе

Резултатите од едно од најголемите истражувања во оваа област, кое опфаќало 34 514 учесници...

 
Мајчинската грижа вреди 1,7 милиони евра
Мајка и ќерка

Мајчинската грижа е бесценета и незаменлива. Но, ако една мајка треба да добие плата за сите нешта...

 
ВИДЕО: Кристијано Роналдо во реклама за Nike
Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо реши уште еднаш да им покаже на жените зошто е еден од најсексапилните...

 
ФОТО: Алкохолните пијалоци под микроскоп
Саке

Погледнете каква убавина се крие во алкохолните пијалоци со кои сакаме да наздравуваме...

   
Страница 1499 од 1549

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.