„Love Is Your True Color“: Дует на Џенифер Хадсон и Леона Луис
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Love Is Your True Color“: Дует на Џенифер Хадсон и Леона Луис

„Love Is Your True Color“: Дует на Џенифер Хадсон и Леона Луис

Прекрасните Леона Луис и Џенифер Хадсон ги здружија своите моќни гласови за да ја создадат баладата Love Is Your True Color.

Новата песна е дел од саундтракот на новото долгоочекувано продолжение на „Сексот и градот“ кое треба да ја доживее својата премиера кон крајот на месецов.

Еве ја и целосната листа на саундтракот на „Сексот и градот 2“:

 1. Alicia Keys – Rapture
 2. Dido – Everything to Lose
 3. Cee-Lo – Language of Love
 4. Erykah Badu – Window Seat
 5. Natacha Atlas – Kidda
 6. Michael McGregor – Euphrates Dream
 7. Liza Minnelli – Single Ladies (Put A Ring On It)
 8. Ricki-Lee – Can’t Touch It
 9. Alicia Keys – Empire State of Mind (Part II) Broken Down
 10. Jennifer Hudson и Leona Lewis – Love Is Your Color
 11. Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon – I Am Woman
 12. Sex and the City Men’s Choir – If Ever I Would Leave You
 13. Sex and the City Men’s Choir – Sunrise, Sunset
 14. Sex and the City Men’s Choir – Till There Was You
 15. Shayna Steele, Jordan Ballard, Kamilah Marshall – Bewitched, Bothered and Bewildered
 16. Liza Minnelli и Billy Stritch – Ev’ry Time We Say Goodbye
 17. Aaron Zigman – Divas and Dunes

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
 • 26%
 • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3822 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?