Eye Cue настапија со евровизиската „Lost and Found“ по победата на Вардар на финалето на СЕХА лигата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Eye Cue настапија со евровизиската „Lost and Found“ по победата на Вардар на финалето на СЕХА лигата

Eye Cue настапија со евровизиската „Lost and Found“ по победата на Вардар на финалето на СЕХА лигата

Вардар освои нова СЕХА титула откако во финалето на Ф4-турнирот во Скопје го совлада ППД Загреб (26-24).

Македонските ракометари еуфорично ја прославија победата и со огромна радост по четврти пат го подигнаа големиот пехар.

СЕХА финале СЕХА финале СЕХА финале

Непосредно по завршувањето на финалниот натпревар, на теренот настапи Eye Cue со песната „Lost and Found“ со која ќе ја претставува Македонија на Евровизија.

СЕХА финале СЕХА финале СЕХА финале СЕХА финале

Настапот на Eye Cue

Вардарци го подигаат пехарот:

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.