69-годишниот Ричард Гир го доби второто дете, неговата 35-годишна сопруга роди момче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 69-годишниот Ричард Гир го доби второто дете, неговата 35-годишна сопруга роди момче

69-годишниот Ричард Гир го доби второто дете, неговата 35-годишна сопруга роди момче

На чекор од 70-тиот роденден, Ричард Гир му посака добредојде на своето второ дете. Неговата сакана Алехандра Силва роди момче, чие име сè уште не е соопштено.

Информацијата дека 69-годишниот актер и неговата 35-годишна сопруга го добија првото заедничко дете ја пренесе шпанското списание Hola!.

Ричард Гир и Алехандра Силва

Веста за бременоста ја објави Силва на Instagram заедно со фотографија со Далај Лама. „Многу специјален момент се случи пред само неколку минути... Добивме благослови за нашето скапоцено кое е на пат... Не можевме да објавиме за бременоста пред да му кажеме на Далај Лама“ – напиша таа.

Гир се смета за тибетски будист и е активен поддржувач на Далај Лама.

Ричард Гир и Алехандра Силва Ричард Гир и Алехандра Силва

Парот започна да се состанува во 2014 година, а стапи во брак во април минатата година. И Гир и Силва имаат уште по еден син од претходните бракови.

Ричард Гир и Алехандра Силва Ричард Гир и Алехандра Силва Ричард Гир и Алехандра Силва Ричард Гир и Алехандра Силва

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9453 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.