Шоу-бизнис | Новости | 660
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

20 минути во природа за повеќе енергија
Жена во природа

Само 20 минути надвор може да ви дадат енергија исто како и една шолја кафе, тврдат...

Twilight со најмногу награди на MTV Movie Awards
Роберт Патинсон и Кристен Стјуарт

Вчера вечерта во Лос Анџелес пред очите на милиони обожаватели на филмот беа доделени...

 
Сандра Булок ја изненади Скарлет Јохансон со бакнеж
Сандра Булок и Скарлет Јохансон

MTV филмските награди беа повод Сандра Булок за првпат да се појави пред телевизиските...

 
ФОТО: Мадона пред и после ретуширање
Мадона

Мадона веќе подолго време е дел од мултимилионската рекламна кампања на Луј Витон. Мегапопуларната...

 
50 Cent веќе се враќа во форма
50 Cent

Пред нешто повеќе од една недела, познатиот рапер 50 Cent на неговиот сајт објави шокантни фотографии...

 
Промовиран спотот за „All The Lovers“ од Кајли
Кајли Миног

Во новиот видео клип, Кајли е опкружена од полуголи мажи и жени на улиците во центарот на Лос Анџелес...

 
Топ 10 најдобри ТВ ликови
Хомер Симпсон

Американското списание Entertainment Weekly направи листа на 100-те најдобри телевизиски...

 
„Dereon“: Нова колекција на облека од Бијонсе
Бијонсе

Незапирливата Бијонсе не престанува да нè изненадува со своите таленти. Откако нејзината...

 
Селин Дион бремена со близнаци на 42 години
Селин Дион

Канадската пејачка Селин Дион е бремена со близнаци и со тоа нејзината желба да го прошири семејството...

 
Кои земји гласаа за Ѓоко на Евровизија?
Евровизија - лого

Вчера беа објавени поените од гласањето на двете евровизиски полуфинални вечери.

   
Страница 660 од 686

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9314 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?