64-годишната Кристи Бринкли со 20-годишната ќерка во спортски изданија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 64-годишната Кристи Бринкли со 20-годишната ќерка во спортски изданија

64-годишната Кристи Бринкли со 20-годишната ќерка во спортски изданија

Кристи Бринкли не дозволува возраста да ѝ го диктира стилот на живеење и облекување. Поранешниот модел и во седмата деценија од животот е физички активна и избира младешки комбинации.

На спортскиот настан „Southampton Sweat“, 64-годишната дама блескаше во бело и со широка насмевка позираше покрај 20-годишната ќерка Сејлор Бринкли Кук, а фотографиите експресно привлекоа комплименти на нивна адреса.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4763 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?