64-годишната Кристи Бринкли со 20-годишната ќерка во спортски изданија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 64-годишната Кристи Бринкли со 20-годишната ќерка во спортски изданија

64-годишната Кристи Бринкли со 20-годишната ќерка во спортски изданија

Кристи Бринкли не дозволува возраста да ѝ го диктира стилот на живеење и облекување. Поранешниот модел и во седмата деценија од животот е физички активна и избира младешки комбинации.

На спортскиот настан „Southampton Sweat“, 64-годишната дама блескаше во бело и со широка насмевка позираше покрај 20-годишната ќерка Сејлор Бринкли Кук, а фотографиите експресно привлекоа комплименти на нивна адреса.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.