64-годишната Кристи Бринкли мами воздишки на свеченост покрај двете ќерки
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 64-годишната Кристи Бринкли мами воздишки на свеченост покрај двете ќерки

64-годишната Кристи Бринкли мами воздишки на свеченост покрај двете ќерки

Кратки панталони и високи чизми над колена над 60 години? Малку се жените во седмата деценија од животот кои би експериментирале со ваков стајлинг. Но, Кристи Бринкли не дозволува возраста да го диктира нејзиниот стил.

64-годишниот супермодел мамеше воздишки на „Footwear News Achievement Awards“.

Кристи Бринкли

На свеченоста во Менхетен, Кристи со широка насмевка позираше со двете ќерки – 32-годишната Алекса и 20-годишната Сејлор.

Триото ја освои првата мултигенерациска награда „Стилски инфлуенсери“.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Истиот ден, таа присуствуваше на њујоршката премиера на „Paris To Pittsburgh“.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Бринкли е во светот на модата повеќе од 40 години и се има појавено на над 500 корици на списанија. Нејзиниот младолик изглед редовно стимулира лавини комплименти. За споредба, погледнете како изгледаше таа во 1982 година:

Кристи Бринкли

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.