64 години? Младоликата Кристи Бринкли во блескав аутфит го прослави роденденот со трите деца
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 64 години? Младоликата Кристи Бринкли во блескав аутфит го прослави роденденот со трите деца

64 години? Младоликата Кристи Бринкли во блескав аутфит го прослави роденденот со трите деца

Кристи Бринкли го прослави својот 64. роденден со забава на која присуствуваа нејзините три деца и најблиските пријатели.

И покрај тоа што чекори во седмата деценија од животот, атрактивниот поранешен модел продолжува да покажува дека годините се само бројка и со привлечниот изглед и ведар дух освојува каде и да се појави.

За роденденската прослава, Бринкли блескаше во комбинезон од Стела Мекартни.

Роденденот на Кристи Бринкли

Гордата мајка позираше со синот Џек и ќерките Сејлор и Алекса Реј. „Фонтаната на младоста. Тие ме прават млада во срцето“ – напиша Кристи во описот на фотографијата со децата.

Роденденот на Кристи Бринкли Роденденот на Кристи Бринкли Роденденот на Кристи Бринкли Роденденот на Кристи Бринкли Роденденот на Кристи Бринкли Роденденот на Кристи Бринкли

Кристи редовно мами воздишки со својот одржан изглед.

Роденденот на Кристи Бринкли Роденденот на Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Минатата година Кристи со ќерките сними фотосесија за „Sports Illustrated“.

Кристи Бринкли со Сејлор и Алекса

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4770 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?