Шоу-бизнис | Новости | 635
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Џорџ Клуни: „Патинсон е млад, згоден и талентиран“
Роберт Патинсон

Џорџ Клуни го постави младиот Роберт Патинсон меѓу најзгодните мажи во Холивуд.

Ева Мендез се соблече за Келвин Клајн
Ева Мендез

Една од најпосакуваните жени во светот, Ева Мендез, учествуваше во жешка фотосесија за најновата рекламна...

 
Шаде: „Soldier of Love“ – видео
Шаде

Погледнете го спотот на Шаде за песната Soldier of Love, која е дел од истоимениот албум.

 
Џесика Бил на Килиманџаро за хуманитарни цели
Џесика Бил

Група од музичари, актери и активисти, помеѓу кои е и Џесика Бил, веќе е на пат за освојување на планината Килиманџаро.

 
Ферги и Џош ги обновија брачните завети
Џош Духамел и Ферги

Атрактивниот актер Џош Духамел ја изненадил својата сопруга Ферги со мала романтична церемонија на која...

 
Анџелина Џоли е природна русокоса
Анџелина Џоли

Познатата холивудската убавица Анџелина Џоли ја следат новинари на секој чекор и заедно со нејзиниот партнер...

 
Лејди Гага со откачен шешир направен од нејзината коса
Лејди Гага

Кога станува збор за Лејди Гага, сигурно веќе ништо не може да ве изненади. Нејзината ексцентричност...

 
Ријана во врска со безбол играч
Ријана и Мет Кемп

Според најновите вести од странските медиуми, Ријана моментално е во врска со безбол ѕвездата Мет Кемп...

 
Винс Вон се ожени со Кајла Вебер
Винс Вон и Кајла Вебер

Холивудскиот актер Винс Вон со мала интимна церемонија стапи во брак со неговата девојка Кајла Вебер.

 
Лиса Кудроу негира дека ќе има филм „Пријатели“
Лиса Кудроу

Иако, за голема радост на многуте обожаватели на култната серија „Пријатели“, се појавија многу гласини дека оваа...

   
Страница 635 од 646

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5613 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.