63 години? Младоликата Кристи Бринкли нанижа уште една година, а нејзиниот изглед продолжува да одушевува
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 63 години? Младоликата Кристи Бринкли нанижа уште една година, а нејзиниот изглед продолжува да одушевува

63 години? Младоликата Кристи Бринкли нанижа уште една година, а нејзиниот изглед продолжува да одушевува

Навистина тешко е да се поверува дека Кристи Бринкли е во седмата деценија од животот. Поранешниот супермодел, кој вчера наполни 63 години, изгледа фантастично за својата возраст.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Кристи зад себе има 4 брака, од кои еден со Били Џоел и е мајка на 3 деца. Благодарение на нејзината убавина, таа со години беше меѓу најбараните модели и има разубавувано над 500 корици на списанија.

Кога станува збор за одржувањето на кожата, таа вели: „Строга сум кога станува збор за употребата на крем за заштита од сонце секојдневно. Кога започнав да работам како модел, ми велеа да се сончам, но секогаш го заштитував лицето. Порано редовно правев третмани со овошни киселини, но сега кожата ми е многу чиста. Исто така, пијам многу вода за кожата да ми биде хидрирана.“

Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Сепак, изгледот не Кристи на е целосно природен. Таа нема легнато под нож, не користи ботокс, но признава дека го подмладува лицето со филери.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Популарната убавица тврди дека веганската исхрана ѝ помага да го одржува своето тело. Кога таа имала 13 години станала вегетаријанка, а подоцна ги исфрлила од својата исхрана сите производи од животинско потекло. „Си реков: Јас сакам животни. Не сакам да бидам дел од тој систем“ – изјавила таа. Сепак, таа признава дека во ретки случаи консумирала риба и морски плодови.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Погледнете фотографии од Кристи во 60-тите години од нејзиниот живот:

Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

А и фотографии од нејзината младост:

Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4763 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?