57-годишниот Еди Марфи го доби своето ДЕСЕТТО дете
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » 57-годишниот Еди Марфи го доби своето ДЕСЕТТО дете

57-годишниот Еди Марфи го доби своето ДЕСЕТТО дете

Десетта радост за Еди Марфи! Семејството на 57-годишниот актер порасна за уште еден член откако неговата вереница Пејџ роди момче.

Новороденчето го добило името Макс.

„И мајката и синот се добри“ - изјавил претставник на филмската ѕвезда за „People“.

Еди Марфи со семејството

Ова е второ заедничко дете на Еди и Пејџ, кои се верија пред два месеца по 6-годишна врска и имаат 2-годишна ќерка.

Еди Марфи со семејството Еди Марфи со семејството Еди Марфи со семејството Еди Марфи со семејството Еди Марфи со семејството

Познатиот комедијант има уште пет ќерки и три сина.

Еди МарфиСедум од децата на Марфи Еди Марфи со семејството

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 54%
  • 4%
  • 14%
  • 1%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 583 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.