Шоу-бизнис | Новости | 2
Почетна » Новости » Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

ФОТО: Мултимедијален перформанс на отворањето на „Браќа Манаки“
Лејди Гага

Свеченото отворање на 40-тото издание на фестивалот „Браќа Манаки“ беше проследено со мултимедијален...

Лејди Гага во три црни аутфити на лансирањето на сопствена козметика
Лејди Гага

Лејди Гага со голема забава го одбележа лансирањето на козметичката линија Haus Laboratories.

 
В четврток почнува „Вино фест“ пред Веро центар
Вино фест

Специјално селектирани вина и различни деликатеси, зачинети со музиката на реномирани домашни изведувачи...

 
Шест Дијаманти од Божиновски, за шест дијаманти на кинематографијата
Ед Лакман и Ангела Христовска

На јубилејното 40-годишно издание на фестивалот за филмска камера „Браќа Манаки“, шест дијаманти ...

 
Низ фотографии: Настапите на Каролина, Лозано, Фанк Шуи, Рошин Марфи и Але Фарбен на „A1 World of Music“
A1 World of Music

„A1 World of Music“ обедини музички таленти од Македонија и странство. Каролина Гочева со Македонска...

 
Стара и нова генерација: Сара, Наташа, Трајче и Раде со своите деца се дружеа со новите ѕвезди во „Дајте музика“
Дајте музика

Се сеќавате на ѕвездите од „Дајте музика“? Сара, Наташа, Трајче и Раде присуствуваа на снимањето...

 
Кристијано Роналдо не ги задржа солзите кога му покажаа видео од неговиот покоен татко
Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо не ги потисна силните емоции кога новинарот Пирс Морган сред интервју му покажа видео од неговиот покоен татко.

 
Дејвид Бекам со четирите деца на ревијата на Викторија пред да се упатат на нејзина забава
Семејството Бекам

Викторија Бекам ја доби поддршката од целото свое семејство на ревијата на која ја презентираше колекцијата пролет/лето 2020 во Лондон.

 
Игор Божиновски со сопругата и синовите на црвениот тепих на „Браќа Манаки“
Игор Божиновски

Во улога на спонзор на „Браќа Манаки“, Игор Божиновски гостуваше на свеченото отворање на Филмскиот...

 
Влатко Лозаноски редеше хитови, публиката уживаше на „A1 World of Music“ во Скопје
Влатко Лозаноски

Влатко Лозаноски ги отпеа своите најактуелни хитови пред А1 Арена во Скопје, на концертот по повод ребрендирањето на Vip во A1.

   
Страница 2 од 687

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 10188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?