Џорџ Клуни ќе стане татко на две деца: Амал е бремена со близнаци
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џорџ Клуни ќе стане татко на две деца: Амал е бремена со близнаци

Џорџ Клуни ќе стане татко на две деца: Амал е бремена со близнаци

Бејби бум во Холивуд! Џорџ и Амал Клуни наскоро ќе добијат две деца.

Веста за бременоста неколку недели циркулираше на интернет, но сега е потврдена од повеќе релевантни странски медиуми и угледното списание People.

Џорџ и Амал Клуни

Според водителката на емисијата „The Talk“, терминот за породување е во јуни.

Џорџ и Амал Клуни

39-годишната адвокатка и 55-годишниот актер се во брак од септември 2014 година.

Џорџ и Амал Клуни

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4663 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?