Џиџи Хадид во златен фустан од Зухаир Мурад на „Жена на годината“ на Glamour заедно со целото семејство
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џиџи Хадид во златен фустан од Зухаир Мурад на „Жена на годината“ на Glamour заедно со целото семејство

Џиџи Хадид во златен фустан од Зухаир Мурад на „Жена на годината“ на Glamour заедно со целото семејство

Џиџи Хадид го доби признанието „Жена на годината“, кое го доделува списанието Glamour.

22-годишниот модел се појави на манифестацијата во златен фустан со долги ракави од колекцијата висока мода есен/зима 2016 на Зухаир Мурад.

Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид

На црвениот тепих Џиџи беше придружувана од нејзината мајка Јоланда, сестрата Бела и братот Анвар.

Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид

Во својот говор, Џиџи рече: „Мислам дека мојата најголема одговорност, додека стојам тука, е кон младите жени кои гледаат. Сакам да ви кажам дека само затоа што стојам тука, примајќи ја оваа награда, не значи дека имам сфатено сè во животот. Благодарна сум за секоја можност, но тоа не значи дека секојдневно се будам како Џиџи која светот очекува да бидам.“

„Ако не се чувствувате силни секој ден, тоа е во ред и е нормално. Секој ден нешто ново може да ве инспирира и мала мисла, идеја или постапка може да го промени правецот во кој ќе се движи вашиот ден, вашата недела, вашиот месец, вашата година. Не сте сами и никогаш не сте заглавени, независно од тоа колку потиштено се чувствувате.“

Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид Џиџи Хадид

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9698 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.