Џесика Алба шармантна во макси цветен фустан од Оскар де ла Рента
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џесика Алба шармантна во макси цветен фустан од Оскар де ла Рента

Џесика Алба шармантна во макси цветен фустан од Оскар де ла Рента

Џесика Алба беше меѓу ѕвездите кои присуствуваа на Teen Choice Awards.

38-годишната актерка и бизнисменка со широка насмевка позираше на синиот тепих. Модниот избор на Алба се сведе на макси фустан со темен цветен принт од Оскар де ла Рента и накит од Џенифер Мејер.

Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба Џесика Алба

Џесика ѝ додели награда на Зендаја за нејзината главна женска улога во „Spider-Man: Far From Home“.

Џесика Алба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4144 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?