Џесика Алба сподели неодолива фотографија со трите деца и емотивна порака за мајчинството
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џесика Алба сподели неодолива фотографија со трите деца и емотивна порака за мајчинството

Џесика Алба сподели неодолива фотографија со трите деца и емотивна порака за мајчинството

Џесика Алба ужива во мајчинството. Славната актерка и бизнисменка сподели неодолива фотографија со трите деца заедно со искрена порака за мајчинството.

Во емотивниот текст, 37-годишната холивудска ѕвезда ги потсетува мајките да ги ценат сите моменти со своите малечки, бидејќи децата брзо ќе пораснат и мајките ќе копнеат по тие непреспани ноќи, вревата и хаосот во домот.

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

Мајчинство: неверојатно е нели?

Светот ти се превртува целосно наопаку. Сè што досега мислеше дека е важно, не е повеќе. Сите оние нешта што ги земаше здраво за готово – како спиење, јадење на вистински оброк со седење – стануваат најголем луксуз. Малите луѓе те менуваат.

Да сакаш некого и да ти треба толку многу, а истовремено да бидеш сакана и потребна исто толку многу... тоа е најдоброто и најтешкото и најсрцепарателното нешто што постои. Сè уште не можам да поверувам, но моето најголемо бебе има речиси 10 години. И знаете што? Таа нема потреба од мене на истиот начин на којшто имаше некогаш. Тоа е она што ми го крши срцето, но вистина е.

Времето кое го имаме со нашите малечки, кога тие се навистина мали, минува многу брзо. И тоа ми е потсетник да бидам присутна и да го ценам секој хаотичен момент. Секој напад на бес, секое уморно плачење, сите оние денови кои понекогаш ти се чини дека никогаш нема да завршат. Бидејќи вистината е дека ќе завршат.

Кога за првпат станав мајка, сè уште учев за личноста во која се претворив и чувствував дека сè треба да биде совршено. Но сега, за мене е во ред ако моето бебе плаче по малку... бидејќи знам дека ќе биде добро.

И што ако садовите се натрупани во мијалникот... и ако дневната соба не изгледа воопшто како на Instagram фотографијата која сум ја направила 5 секунди претходно. Сето тоа е во ред. Сакам да ви кажам дека дури и ако понекогаш не ви изгледа така, вие ќе се справите. Нема да биде совршено, но вие сте прекрасни мајки и тоа е сè.

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

По повод Денот на мајката, преку својата компанија „The Honest Company“, Алба донира 1,5 милиони пелени на семејства на кои им се потребни.

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.