Џесика Алба роди втора ќеркичка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џесика Алба роди втора ќеркичка

Џесика Алба роди втора ќеркичка

Хевен Гарнер Ворен – така се вика втората ќеркичка на Џесика Алба, која се роди во саботата.

„Со Кеш сме многу возбудени што ќе го објавиме раѓањето на нашата ќерка, Хевен Гарнер Ворен. Се роди во саботата, тежеше 3,1 килограми и беше долга 48 сантиметри. Здрава и среќна! Големата сестра Хонор не може да биде повозбудена поради новото дополнување на нашето семејство. Благодарам за целата ваша поддршка во текот на бременоста. Многу ми значи“ – објави Џесика на Facebook.

Џесика Алба и Кеш ВоренЏесика Алба и Кеш Ворен

30-годишната актерка ја објави веста за бременоста во февруари. Таа и нејзиниот сопруг Кеш Ворен се родители и на тригодишната Хонор.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.