Џенифер Лопез ги истакна облините во блескава креација од Версаче и впечатлива „перика“ на балот МЕТ
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Џенифер Лопез ги истакна облините во блескава креација од Версаче и впечатлива „перика“ на балот МЕТ

Џенифер Лопез ги истакна облините во блескава креација од Версаче и впечатлива „перика“ на балот МЕТ

Џенифер Лопез буквално заблеска на розовиот тепих на балот МЕТ, кој оваа година се одржа под темата „Camp: Notes on Fashion“.

На свеченоста, 49-годишната ѕвезда ги истакна своите препознатливи облини во атрактивна креација од Версаче. На главата, Џеј Ло носеше необична „перика“ со кристали, а беше придружувана од вереникот Алекс Родригез.

Лопез на себе носеше милионски накит. Од блескавиот 16-каратен веренички прстен кој неодамна го доби од Алекс, до луксузно ланче од Хари Винстон со 65-каратен сафир.

Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез Лопез

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4940 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?