Ѕвездите од „Game of Thrones“ на црвениот тепих на премиерата на последната сезона во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ѕвездите од „Game of Thrones“ на црвениот тепих на премиерата на последната сезона во Њујорк

Ѕвездите од „Game of Thrones“ на црвениот тепих на премиерата на последната сезона во Њујорк

Синоќа во Њујорк се одржа премиерата на последната сезона од „Game of Thrones“, која ќе започне да се емитува за 10 дена.

Ѕвездите од популарната серија се појавија на црвениот тепих, пред да се упатат на големата забава.

Емилија Кларк (Денерис Таргериен) шармираше во син фустан од Валентино.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Кит Харингтон (Џон Сноу) и Роуз Лесли (Игрит) привлекуваа внимание со елегантниот изглед. Лесли носеше црвен фустан од Оскар де ла Рента. Кит и Роуз се во брак од јуни минатата година, а се запознаа на снимањето на серијата.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Софи Тарнер (Санса Старк), која беше придружувана од вереникот Џо Џонас, носеше фустан од Луј Витон.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Керис Ван Хаутен (Мелисандра) изгледаше прекрасно во нежна тоалета.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Натали Дормер (Марџери Тајрел) за свеченоста избра црн елегантен фустан од Армани.

премиерата на Game of Thrones

Џејсон Момоа (Кал Дрого) се појави со сопругата Лиса Бонет, кој носеше креација од Диор.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Питер Динклиџ (Тирион Ланистер) ја доби поддршката од сопругата Ерика.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Мејзи Вилијамс (Арија Старк) носеше фустан од Miu Miu.

премиерата на Game of Thrones

Гвендолин Кристи (Бриен од Тарт) позираше пред бројните фоторепортери во лелеава креација од Iris Van Herpen.

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

Поглендете како изгледаа останатите ѕвезди меѓу кои беа Николај Костер-Валдау (Џејми Ланистер), Педро Паскал (Оберин Мартел) и Џек Глисон (Џофри Ланистер).

премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones премиерата на Game of Thrones

На премиерата присуствуваше и Џорџ Р. Р. Мартин, писателот на делата „A Song of Ice and Fire“ по кои е снимана актуелната хит-серија.

премиерата на Game of Thrones

Трејлер за осмата сезона од „Game of Thrones“

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3822 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?