„Шехерезад“ во елегантен бордо фустан пееше со сопругот „Онур“ на сцената во Истанбул
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Шехерезад“ во елегантен бордо фустан пееше со сопругот „Онур“ на сцената во Истанбул

„Шехерезад“ во елегантен бордо фустан пееше со сопругот „Онур“ на сцената во Истанбул

На голема радост на нивните фанови, Бергузар Корел и Халит Ергенч имаа заеднички настап. Познатите турски актери, кои кај нас се познати по улогите на Шехерезад и Онур од серијата „1001 ноќ“, пееја заедно на сцената во Зорлу центарот во Истанбул.

Убавата актерка изгледаше елегантно во бордо фустан од Tanju Babacan, додека настапуваше на сцената покрај својот сопруг.

Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч
Бергузар Корел и Халит Ергенч

Концерот беше огранизиран од „Cev Art“, проект кој им обозможува на младите лица да го откријат својот талент во сферата на уметноста и да им овозможи услови да станат ѕвезди.

Бергузар Корел и Халит Ергенч

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.