„Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул

„Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул

Бергузар Корел одржа приватен мини концерт за свои блиски пријатели во Zorlu центарот во Истанбул. На сцената, таа се појави во блескав фустан од Raisa Vanessa.

За време на забавната вечер, турската актерка го повика на сцената својот сопруг Халит Ергенч, со кого глумат заедно во повеќе турски серии.

Тие се познати по улогите на „Шехерезад“ и „Онур“ од серијата „1001 ноќ“ и Азизе и Џевдет од „Далеку од дома“.

Парот заедно ја испеа „Can't Take My Eyes Off You“ и ги освои присутните гости.

Бергузар Корел и Халит Ергенч
Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7136 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.