„Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул

„Шехерезад“ во блескав фустан заедно со „Онур“ ја пееше „Can't Take My Eyes Off You“ во Истанбул

Бергузар Корел одржа приватен мини концерт за свои блиски пријатели во Zorlu центарот во Истанбул. На сцената, таа се појави во блескав фустан од Raisa Vanessa.

За време на забавната вечер, турската актерка го повика на сцената својот сопруг Халит Ергенч, со кого глумат заедно во повеќе турски серии.

Тие се познати по улогите на „Шехерезад“ и „Онур“ од серијата „1001 ноќ“ и Азизе и Џевдет од „Далеку од дома“.

Парот заедно ја испеа „Can't Take My Eyes Off You“ и ги освои присутните гости.

Бергузар Корел и Халит Ергенч
Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч Бергузар Корел и Халит Ергенч

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5008 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?