Четирите слатки деца и сопругата Мирка го бодреа Роџер Федерер додека тој го освојуваше Вимблдон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Четирите слатки деца и сопругата Мирка го бодреа Роџер Федерер додека тој го освојуваше Вимблдон

Четирите слатки деца и сопругата Мирка го бодреа Роџер Федерер додека тој го освојуваше Вимблдон

Роџер Федерер триумфираше на Вимблдон и по осми пат ја освои титулата на најпознатиот тениски турнир. На победничкиот натпревар, 35-годишниот тенисер ја доби огромната поддршка од своето семејство.

Децата на Федерер

Неговата сопруга Мирка заедно со нивните четири деца го бодреше од трибините. 7-годишните близначки Шарлин и Мајла и 3-годишните близнаци Лео и Лени го украдоа вниманието со преслаткиот изглед.

Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер Децата на Федерер

За вечерата на шампионите, славниот пар се појави во елегантно издание.

Децата на Федерер Децата на Федерер

Швајцарскиот ас и поранешната тенисерка стапија во брак во април 2009 година, а во јули истата година им посакаа добредојде на двете ќеркички. Нивните синчиња се родија во 2014 година.

Децата на Федерер

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.