Цел свет ја знае и зборува за Иванка Трамп, но која е другата ќерка на Доналд Трамп?
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Цел свет ја знае и зборува за Иванка Трамп, но која е другата ќерка на Доналд Трамп?

Цел свет ја знае и зборува за Иванка Трамп, но која е другата ќерка на Доналд Трамп?

Сакале или не, веќе извесно време сме „бомбардирани“ со вести за Доналд Трамп и неговото семејство. Освен кон новиот претседател на САД, медиумите непрекинато се фокусираат и на неговата сопруга Меланија и неговата ќерка Иванка. Но, малкумина пишуваат и зборуваат за неговата друга ќерка – Тифани.

Тифани Трамп Тифани Трамп Тифани Трамп

Тифани е единственото дете на Трамп со неговата втора сопруга Марла Мејпелс. По разводот на нејзините родители, таа остана да живее со нејзината мајка во Калифорнија.

Тифани со мајка сиТифани со мајка си

„Беше одлично што имав шанса да растам како нормално дете, настрана од вниманието на јавноста“ – изјави Тифани, алудирајќи на тоа дека нејзините браќа и сестрата Иванка постојано беа под лупата на медиумите.

Тифани неодамна дипломира на Универзитетот во Пенсилванија, а се претпоставува дека ќе го продолжи образованието во сферата на правото и правните науки. Таа нема да биде дел од тимот на Доналд, во кој се очекува Иванка да има важна улога.

Тифани Трамп Тифани Трамп Тифани Трамп Тифани Трамп Тифани Трамп

На инаугурациските свечености, Тифани присуствуваше со својот партнер Рос Меканик, кој всушност е демократ и ја поддржуваше Хилари Клинтон.

Тифани Трамп Тифани Трамп Тифани Трамп

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?