Хит серијата „Волшебнички“ се враќа на ТВ екраните
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Хит серијата „Волшебнички“ се враќа на ТВ екраните

Хит серијата „Волшебнички“ се враќа на ТВ екраните

Прекрасна вест за обожавателите на „Волшебнички“ (Charmed). Популарната серија, која во 90-тите години ја освојуваше публиката од малите екрани, ќе добие продолжение.

Волшебнички

Од 1998 до 2006 година без емитувани осум сезони од серијата, која ги следи трите сестри со натприродни моќи, а 11 години подоцна фановите ќе можат да уживаат во новите возбудливи магични авантури, но овојпат со нови актерки.

Сè уште не се знае дали Шенон Доерти (Пруденс), Алиса Милано (Фиби) и Холи Мари Коумс (Пајпер) ќе се појават во новите епизоди и не е откриено кои актерки ќе влезат во улогите на новите волшебнички кои ќе се борат со злото.

„Во однос на тоа дали оригиналните ликови или актерки ќе се појават во серијата, ќе видеме што ќе се случува како што ќе се развива серијата. Тоа дополнително треба да се утврди“ – изјавил претседателот на „The CW“, телевизијата која ќе го реализира продолжението.

Волшебнички Волшебнички Волшебнички Волшебнички Волшебнички Волшебнички Волшебнички Волшебнички Волшебнички

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3636 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.