ФОТО: 61-годишниот Мел Гибсон со 26-годишната бремена девојка на AFI Awards
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: 61-годишниот Мел Гибсон со 26-годишната бремена девојка на AFI Awards

ФОТО: 61-годишниот Мел Гибсон со 26-годишната бремена девојка на AFI Awards

Мел Гибсон присуствуваше на доделувањето на наградите на Американскиот филмски институт благодарениe на неговото најново филмско дело „Hacksaw Ridge“. Познатиот актер и режисер пристигна на манифестацијата придружуван од својата девојка Росалинд Рос.

61-годишната холивудска ѕвезда и неговата 26-годишна избраничка го очекуваат своето прво заедничко дете.

Ова ќе биде деветто дете на Гибсон кој има шест сина и една ќерка од бракот со Робин Мур и 7-годишна ќерка со Русинката Оксана Григориева.

Мел Гибсон и Росалинд Рос Мел Гибсон и Росалинд Рос Мел Гибсон и Росалинд Рос

На манифестацијата им се оддава чест на најдобрите филмови и телевизиски серии за годината што измина. „Hacksaw Ridge“, режиран од Гибсон, беше прогласен за еден од десетте најдобри филмови за 2016 година од Американскиот филмски институт.

Мел Гибсон и Росалинд Рос Мел Гибсон и Росалинд Рос

Мел е номиниран во категоријата Најдобар режисер за Златен глобус, а дали ќе ја добие посакуваната награда ќе дознаеме на филмската манифестација која ќе се одржи денес.

Мел Гибсон и Росалинд Рос

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.