ФОТО: 34 елегантни изданија на Адријана Лима за нејзиниот 34. роденден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: 34 елегантни изданија на Адријана Лима за нејзиниот 34. роденден

ФОТО: 34 елегантни изданија на Адријана Лима за нејзиниот 34. роденден

Адријана Лима, која недискутабилно е една од најсексапилните жени во светот, денес ќе дувне 34 свеќички на роденденската торта.

Атрактивната Бразилка е најискусниот ангел на Victoria’s Secret и една од манекенките со најголема заработка. Во текот на својата кариера, популарната мајка на две ќерки има соработувано со многу врвни брендови, меѓу кои се Армани, Версаче, Луј Витон, Живанши, Прада и Марк Џејкобс, а редовно е на листите на најубави жени на светот.

Прошетајте со поглед низ 34 од најдобрите стилски моменти на Лима низ годините.

Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима
Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.