ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на Филмскиот фестивал во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на Филмскиот фестивал во Њујорк

ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на Филмскиот фестивал во Њујорк

Џорџ и Амал Клуни беа гости на Филмскиот фестивал во Њујорк. Славниот пар присуствуваше на прикажувањето на филмот на Џорџ „O Brother, Where Art Thou?“, по повод 15-годишнината од премиерата.

37-годишната адвокатка го поддржа својот сопруг и се појави на свеченоста облечена во краток фустан од колекцијата есен/зима 2015 на Версаче. Зелената креација таа ја искомбинира со сандали од Џими Чу.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

54-годишниот актер и славната активистка и правничка пред само неколку дена ја прославија првата годишнина од бракот.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.