ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на премиерата на „Tomorrowland“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на премиерата на „Tomorrowland“

ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на премиерата на „Tomorrowland“

Џорџ Клуни не ја пропушти премиерата на својот најнов филм „Tomorrowland“. На свечениот настан во Лос Анџелес, популарниот актер се појави со својата сопруга Амал.

На синиот тепих Амал зачекори во краток фустан од Антонио Берарди.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Во еден момент, 54-годишниот актер ги покажа своите џентлменски манири и ја бакна раката на Амал. Во интервју за медиумите, тој признал дека му годи брачниот живот. „На почетокот имаше многу шеги, но не е можно да бидам посреќен. Се будам секое утро и си велам: Не може да биде подобро од ова!“ – рекол тој.

Џорџ и Амал Клуни

Славниот пар имаше и придружничка – внуката на Амал, Миа Аламудин.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Трејлер за Tomorrowland

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3636 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.