ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на премиерата на „Tomorrowland“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на премиерата на „Tomorrowland“

ФОТО: Џорџ и Амал Клуни на премиерата на „Tomorrowland“

Џорџ Клуни не ја пропушти премиерата на својот најнов филм „Tomorrowland“. На свечениот настан во Лос Анџелес, популарниот актер се појави со својата сопруга Амал.

На синиот тепих Амал зачекори во краток фустан од Антонио Берарди.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Во еден момент, 54-годишниот актер ги покажа своите џентлменски манири и ја бакна раката на Амал. Во интервју за медиумите, тој признал дека му годи брачниот живот. „На почетокот имаше многу шеги, но не е можно да бидам посреќен. Се будам секое утро и си велам: Не може да биде подобро од ова!“ – рекол тој.

Џорџ и Амал Клуни

Славниот пар имаше и придружничка – внуката на Амал, Миа Аламудин.

Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни Џорџ и Амал Клуни

Трејлер за Tomorrowland

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.