ФОТО: Ѕирнете во новиот луксузен стан на Џорџ и Амал Клуни во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Ѕирнете во новиот луксузен стан на Џорџ и Амал Клуни во Њујорк

ФОТО: Ѕирнете во новиот луксузен стан на Џорџ и Амал Клуни во Њујорк

Џорџ и Амал Клуни го прошируваат своето портфолио на недвижности. Славниот пар купил стан во Њујорк.

Според информациите до кои стигна New York Post, холивудскиот актер и угледната адвокатка си избрале апартман во луксузна зграда со 63 ката, која ќе биде комплетно завршена следната година.

Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни Стан на Џорџ и Амал Клуни

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.